ABD'li turist, Ayasofya'da müslüman oldu

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde şehit madenciler için düzenlenen mevlit programında Amerikalı bir turist Kelime-i Şahadet getirerek müslüman oldu.

ABD'li turist, Ayasofya'da müslüman oldu
27 Kasım 2022 - 12:57
ABD’li turist, Ayasofya’da müslüman oldu, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde şehit madenciler için düzenlenen mevlit programında Amerikalı bir turist Kelime-i Şahadet getirerek müslüman oldu.
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde Bartın’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için mevlit programı düzenlendi. Mevlit sırasında ismi Anthony olduğu öğrenilen Amerikalı bir turist, müslüman olmak istediğini söyledi. Amerikalı turist, mevlit programı için camide bulunan Hüseyin Çevik hocanın yanına götürüldü. Program için camide bulunan bir başka isim Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit ise ABD’li turiste tercümanlık yaptı. Kelime-i Şahadet getiren turist, müslüman oldu. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Camide bulunan cemaat ise o anlarda tekbir getirdi. ABD’li turistin Muhammed Fatih adını aldığı öğrenildi.

Detaylı bir şekilde, ABD’li turist, Ayasofya’da müslüman oldu başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum