YTB, Avrupa'da yaşayan Türk gençlerini Sarıkamış şehitlerini anma programında buluşturacak

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümünde Avrupa’da yaşayan Türk gençlerini Sarıkamış şehitlerini anma programında bir araya getirecek.

YTB, Avrupa'da yaşayan Türk gençlerini Sarıkamış şehitlerini anma programında buluşturacak
04 Aralık 2022 - 15:45
YTB, Avrupa’da yaşayan Türk gençlerini Sarıkamış şehitlerini anma programında buluşturacak, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümünde Avrupa’da yaşayan Türk gençlerini Sarıkamış şehitlerini anma programında bir araya getirecek.
YTB ve Sarıkamış Kaymakamlığı iş birliğinde Avrupa’da yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya mavi kart sahibi 18-25 yaş arasındaki gençler, 6-8 Ocak 2023 tarihleri arasında düzenlenecek Sarıkamış şehitlerini anma programında buluşacak. Kars’ın Sarıkamış ilçesinde düzenlenecek program öncesinde Erzurum ve Kars illerinin tarihi ve kültürel mekanları ziyaret edilecek. Program çerçevesinde ulaşım giderinin 200 avroya kadarı, konaklama ve Türkiye içerisindeki ulaşım giderlerinin ise tamamı YTB tarafından karşılanacak.
Programa başvurular 2-15 Aralık tarihleri arasında obys.ytb.gov.tr internet sitesi adresinden yapılacak. Başvurular sırasında istenen evrakların adreste yer alan ilgili bölümlere eksiksiz yüklenmesi gerekiyor.
YTB, Avrupa’da yaşayan Türk gençlerini Sarıkamış şehitlerini anma programında buluşturacak

Detaylı bir şekilde, YTB, Avrupa’da yaşayan Türk gençlerini Sarıkamış şehitlerini anma programında buluşturacak başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum