Annenin ardından 80. saatte Zeynep ve babası da enkazdan sağ çıkarıldı

Kahramanmaraş’ta yıkılan binanın altında kalan annenin ardından, polis memuru baba Feyzullah Polat ve 9 yaşındaki Zeynep de depremin 80. saatinde kurtarıldı. Ailenin 1 hafta önce yaptıkları deprem tatbikatı sayesinde hayatta kaldıkları öğrenildi.

Annenin ardından 80. saatte Zeynep ve babası da enkazdan sağ çıkarıldı
09 Şubat 2023 - 11:52
Annenin ardından 80. saatte Zeynep ve babası da enkazdan sağ çıkarıldı, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Kahramanmaraş’ta yıkılan binanın altında kalan annenin ardından, polis memuru baba Feyzullah Polat ve 9 yaşındaki Zeynep de depremin 80. saatinde kurtarıldı. Ailenin 1 hafta önce yaptıkları deprem tatbikatı sayesinde hayatta kaldıkları öğrenildi.
Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından kurtarma çalışmaları da aralıksız sürdürülüyor. Kahramanmaraş’ta 7 katlı 28 daireli Burç Apartmanı yıkılmıştı. Arama kurtarma ekiplerinin yaptığı çalışmada önce anne sağ çıkarıldı. Ardından emniyet mensubu olan dede Yusuf Polat ve yeğeni kurtarıldı. Çalışmalarına devam eden ekipler, dairenin salon kısmında oldukları belirlenen Feyzullah Polat ve Zeynep Polat’ı kurtarmak için seferber oldu. Depremden 80 saat sonra önce 9 yaşındaki Zeynep Polat enkazın altından çıkarıldı. Ardından babası gibi polis memuru olan Feyzullah Polat da yoğun çalışmalar sonucu enkazın arasından çıkarıldı. Büyük bir dikkatle ambulansa taşınan baba ve kızı hastaneye kaldırıldı.

1 hafta önce yaptıkları tatbikat hayatlarını kurtardı
Polat ailesinin 1 hafta önce tatbikat yaptıkları öğrenildi. Deprem olur olmaz da baba Feyzullah Polat ve kızı Zeynep Polat tatbikatı uygulayarak salondaki iki koltuğun arasına yattı. Polat ailesinin uyguladığı tatbikat hayatlarını kurtardı. Öte yandan, Zeynep’in karanlıkta kalmak istemediğini söylemesi üzerine ortamın aydınlatıldığı öğrenildi.

Detaylı bir şekilde, Annenin ardından 80. saatte Zeynep ve babası da enkazdan sağ çıkarıldı başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum