Ülkü'den güzel haber bekleniyor: Onu ısıya duyarlı termal kameralar tespit etmiş

Depremin merkezi Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde ekipleri 23 yaşındaki Ülkü’yü kurtarmak için zamanla yarışmaya başladı. Ekiplerle konuşan, annesinin öldüğünü belirten kendisinin olduğunu aktaran Ülkü’yü sabah saatlerinde ısıya duyarlı termal kameraların tespit ettiği öğrenildi.

Ülkü'den güzel haber bekleniyor: Onu ısıya duyarlı termal kameralar tespit etmiş
11 Şubat 2023 - 15:51
Ülkü’den güzel haber bekleniyor: Onu ısıya duyarlı termal kameralar tespit etmiş, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Depremin merkezi Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde ekipleri 23 yaşındaki Ülkü’yü kurtarmak için zamanla yarışmaya başladı. Ekiplerle konuşan, annesinin öldüğünü belirten kendisinin olduğunu aktaran Ülkü’yü sabah saatlerinde ısıya duyarlı termal kameraların tespit ettiği öğrenildi.
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler de binlerce kişi hayatını kaybetti, 10 binlerce kişi ise yaralandı. Depremin ardından başlatılan arama-kurtarma çalışmaları sürerken 6. günde olunmasına rağmen güzel haberler gelmeye devam ediyor. Bir güzel haber de ikinci depremde Elbistan ilçesi Yunusemre Mahallesi’nde bulunan Yıldızkent sitesinin B bloğundaki markette alışveriş yaparken enkaz altında kalan Ülkü’den gelmesi bekleniyor. 23 yaşındaki Ülkü’nün sabah enkaz da ısıya duyarlı termal kameralarla çalışma yapılırken yerinin tespit edildiği öğrenildi. Isı alınan bölgede ekiplerin çalışmasıyla Ülkü’nün ’Buradayım’ sesini duyan ekiplerin çalışması yoğunlaştı. AFAD, polis arama kurtarma, jandarma ve UMKE ekipleri ile gönüllüler zamanla yarış yaparak çalışmasını sürdürürken ulaşmak için çok az bir mesafe kaldığı belirtildi. Ülkü’nün sürekli ekiplerle konuştuğu ifade edilirken, çalışmaları yerinde takip eden Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz bilgi verdi.
" Annem vefat etti ben iyiyim" demiş
AVM’de alışveriş yaparken depreme annesiyle birlikte yakalandığını öğrendiklerini belirten Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz" Annesinin vefat ettiğini kendisinin iyi olduğunu ve 23 yaşında olduğunu söyledi. Kurtarma ekiplerimiz Ülkü’nün vücudunda her hangi bir sıkıntı olmadığını aktardı. Allah’a hamd olsun sabahki termal ısıya duyarlı termal taramalardan çıktı. Hızlıca müdahale ettiler, İnşallah ulaşmak üzereler. Birazdan güzel haberler alacağız. Annesi yanındaymış, öldüğünü söyledi" diye konuştu.
Detaylı bir şekilde, Ülkü’den güzel haber bekleniyor: Onu ısıya duyarlı termal kameralar tespit etmiş başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum