Drej Ali lakaplı Ali Yasak ve yeğeni Kadir Yasak kimdir Susurluk olayı haberi

Drej Ali lakaplı Ali Yasak ve yeğeni Kadir Yasak kimdir Susurluk olayı, Gündem Haberleri.

Drej Ali lakaplı Ali Yasak ve yeğeni Kadir Yasak kimdir Susurluk olayı haberi
28 Ocak 2022 - 11:47
Drej Ali lakaplı Ali Yasak ve yeğeni Kadir Yasak kimdir Susurluk olayı, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Ece Erken'in eşi Beşiktaş eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu Yeniköy'de ortağı olduğu balıkçıda silahlı atak sonucu öldürüldü. Ölümünün ardındaki 5 zanlıdan 2'si yakalandı. Polis ise Draj Ali lakaplı Ali Yasaklanmış'ın ardındaki. Susurluk olayının baş kahramanlarında olan Drej Ali, Ali Yaasak ve Kadir Yasaklanmış kimdir?

Şafak Mahmutyazıcıoğlu silahlı hamle sonucu hayatını kaybetti. 5 kişiden 2'si tutuklanırken polis Drej Ali lakaplı Ali Yasak ve ve olayda silah kullanan Kadir Yasaklanmış'ı arıyor.  Silahlı saldırıyı kendilerini kod adı "Drej" olan Ali Yasaklanmış ’ın yeğeni olarak tanıtan bir grubun gerçekleştirdiği belirlendi. Polis yaptığı çalışmada 2 kişiyi yakalarken Ali Yasak ve olayda silah kullanan Kadir Yasak ile birlikte 4 kişiyi arıyor. Susurluk olayının baş kahramanlarında olan Drej Ali, Ali Yaasak ve Kadir Yasak kimdir? 

Ali Yasak'ın yeğeni kimdir: Polis olayla ilgili araştırmalarını derinleştirirken silahı kullanan ve durum yerine geldiğinde kendisini Drej Ali kod adlı Ali Yasaklanmış ’ın yeğeni olarak tanıtan Kadir Yasaklanmış olduğunu belirledi. Polis ekipleri Ali Yasaklanmış, Kadir Yasak, Seccad Yasak ve Serkan D.'yi tutmak için alıştırma başlattı.

Drej Ali kimdir: Kamuoyunda Drej Ali olarak tanıdık Ali Yasaklanmış, 1956 yılında Urfa'da doğdu. 19 Aralık 1977 tarihinde Hale Ocakları Derneği Urfa Şubesi Idare Heyeti üyeliğine seçildi. 1978 yılında Urfa Eğitim Enstitüsü Öğrenci Derneği Başkanı oldu. Drej Ali'nin adı o kadar fazla ülke gündemine oturan olaylarla gündeme geldi. Özet Olarak 12 Ocak 1978'de kanunsuz yürüyüşe katılmaktan tutuklanmış, 25 Ocak 1978 tarihinde yapılan mahkemesinde tutuksuz yargılanmak üzere özgürlük bırakılmıştı. 26 Ocak 1978'te karşıt görüşlülerle girdiği silahlı çatışma neticesinde yaralandı.

Drej Ali, Susurluk skandalının baş aktörlerini bir araya getiren kız kardeşinin düğünüyle de gündeme geldi.  Et kaçakçılığı ile ilgili başlatılan Buffalo Operasyonu'na Yasak'ın adı da karıştı. Et kaçakçılığının elebaşı olarak aşina İsak Romano'nun yaralanması olayında azmettirici olduğu öne sürülen Yasaklanmış, burnundan ameliyat elde etmek için yattığı hastane odasında gözaltına alındı. Sorgulanmak için Ankara'ya götürülen Yasak, sonra bağımsızlık bırakıldı.

Ankara DGM Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen "Buffalo Operasyonu" sonucunda hazırlanan 128 sayfalık iddianamede, çıkar amaçlı suç örgütünün elebaşı olduğu bildirilen İsak Romano ile "Drej Ali" lakaplı Ali Yasak ve Bucak aşiretinden Mehmet Bucak'ın, 12'şer yıldan 28'er yıla dek ağır hapis cezasına hükümlü edilmeleri istendi. İddianamede, Ali Yasak'ın kurulan örgüt içindeki anlaşmazlık esnasında tehdit etme vermek nedeniyle İsak Romano'yu ayağından vurdurma ve sanıklardan Ömer Faruk Kamaç'ın bürosunu bombalattırma eylemleri esnasında da silah ve patlayıcı madde kullandığının, iddialar arasında yer aldığı belirtildi.

Drej Ali lakaplı Ali Yasak ve yeğeni Kadir Yasak kimdir Susurluk olayı, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, burası yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum