Hastane afetzedelere sağlık hizmeti veriyor

Gazipaşa Devlet Hastanesi, deprem bölgesinden sevk edilen yaralılara sağlık hizmeti veriyor.

Hastane afetzedelere sağlık hizmeti veriyor
09 Şubat 2023 - 12:58
Hastane afetzedelere sağlık hizmeti veriyor, Anlık Son dakika haberinden alınan bilgilere göre: Gazipaşa Devlet Hastanesi, deprem bölgesinden sevk edilen yaralılara sağlık hizmeti veriyor.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından enkaz altında kalanları kurtarma çalışmaları sürerken, depremden yaralı olarak kurtulan depremzedeler, ülkenin dört bir yanındaki hastanelere sevk edilerek tedavi altına alınıyor. 10 ilde yıkıma neden olan depremden yaralı olarak kurtulan depremzedelerden bir kısmı Gazipaşa Devlet Hastanesine getirildi. Bugüne kadar 100’e yakın depremzedeye hizmet veren Gazipaşa Devlet Hastanesinde 30’un üzerine afetzede yatarak tedavi görüyor. Depremzedelere sağlık hizmeti veren Gazipaşa Devlet Hastanesinden ilçe halkına bir de uyarı yapıldı. Vatandaşlardan acil servisi boş yere meşgul edilmemesinin istendiği açıklamada, “Acil servisimize deprem bölgesinden vatandaşlarımız gelmekte. Acil servisi olabildiğince meşgul etmeyelim. Yoğunluk olmaması adına gerekli hassasiyeti göstermeniz rica olunur” ifadelerine yer verildi.

Detaylı bir şekilde, Hastane afetzedelere sağlık hizmeti veriyor başlıklı haberin detayları ve bilgisi verildi. Benzer haberlere aşağıya kaydırarak bakabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum