İOKBS burs ücreti kaç para oldu 2022 bursluluk ödeme takvimi haberi

İOKBS burs ücreti kaç para oldu 2022 bursluluk ödeme takvimi, Gündem Haberleri.

İOKBS burs ücreti kaç para oldu 2022 bursluluk ödeme takvimi haberi
23 Ocak 2022 - 12:33
İOKBS burs ücreti kaç para oldu 2022 bursluluk ödeme takvimi, Gündem Haberleri. İşte o detaylar;

Maddesel durumu tatmin edici olmayan öğrenciler için bahşedilen bursluluk sınavı yani 2022 İOKBS sınavı ne vakit, başvurular ne vakit MEB tarih açıkladı mı araştırması başladı. 2022 yılında 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıfların başvuracağı İOKBS yani bursluluk sınavı tarihi netleşmedi, MEB tatbik takvimini duyurmadı. 2022 yılında İOKBS burs ücretinin 430 lira olacağı söyleniyor, demin netleşmedi.

Her sene Ulusal Eğitim Bakanlığı tarafından maddesel durumu yetersiz öğrenciler için yapılan bursluluk sınavına 5, 6, 7, 8, hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11. sınıflar uygulama yapabiliyor. 2022 yılının başlaması ile çoğu öğrenci ve veli 2022 İOKBS imtihan dilekçe tarihlerini araştırmaya başladı. Bursluluk parası miktarı her yıl ocak ve temmuz aylarında memur maaş katsayısına tarafından değişiyor ve ortaöğretim öğrencinin bursu her ayın 25'inde yatıyor. Peki 2022 yılı için bursluluk sınavı başvuruları ne vakit? 

MEB bu sınava katılan öğrencilerden fiziksel durumu beceriksiz olanlara öncelik verirken, her ay sonuçlara tarafından burs desteği sağlanıyor.

Peki, Bursluluk sınavı (İOKBS) uygulama tarihi ne vakit? İşte 2022 MEB bursluluk imtihan tarihleri

Bursluluk sınavı 2022 İOKBS sınavı ne süre: 2022 yılı bursluluk sınavının tarihi demin açıklanmadı. Bunun akabinde bursluluk sınavı dilekçe tarihleri tekrar açıklanmadı.

Bursluluk parası miktarı her yıl ocak ve temmuz aylarında memur ücret katsayısına kadar değişiyor. Ortaöğretim öğrencilerine burs ödemeleri aylık olarak en geç her ayın 25 ’inde ödenir.

Bursluluk sınavı kullanım tarihleri: Türkiye Cumhuriyeti veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı edinmek,
Mevzuatta açıklanmış tescil ve kabul şartlarını taşımak,
Ortaokullar, imam konuşmacı ortaokulları veya özel eğitim ortaokullarının 5 ’inci, 6 ’ncı, 7 ’nci ve 8 ’inci sınıfları ile ortaöğretim kurumlarının hazırlık sınıfı, 9 ’uncu, 10 ’uncu ve 11 ’inci sınıflarında öğrenci olmak,
İlköğretim ve ortaöğretim okullarında, sınavın yapıldığı ders yılında mektep değişim yaptırımı/ cezası almamış almak,
Ailenin bir önceki parasal yıla ait takvim gelir toplamından fert başına düşen net miktarın, içinde bulunulan parasal yılın Merkezî Yönetim Bütçe Kanunu ’nda belirli Millî Eğitim Bakanlığı mektep pansiyon ücretinin en azının 4 (dört) katını geçmemesi kaydıyla maddesel imkânlardan yoksun bulunmak.

Bursluluk sınavı giriş belgesi alma: Bursluluk sınavı antre yerleri geçtiğimiz günlerde duyurulmuştu. Adayların imtihan öncesi ve sınav esnasında sorun yaşamaması için antre belgelerini yanlarında bulundurması gerekiyor.

Bursluluk sınav antre belgesi, Milli Eğitim Bakanlığı'nın devlete ait web sitesi üzerinden alınıyor. Adaylar, T.C Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş belgesini alabiliyor.

İOKBS burs ücreti kaç para oldu 2022 bursluluk ödeme takvimi, başlık adı altında Geniş bir şekilde Haberin detayları ve bilgisi verildi. Kaynak takip edilmektedir, burası yeni bilgiler geldiğinde anlık güncellenecektir.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum